Zakupy bagażnika do transportu roweru to spory wydatek. Wybierając modele do przewozu trzech lub czterech rowerów jednocześnie, trzeba nastawić się nawet na około 2000 zł i więcej, szczególnie jeżeli wybiera się model od renomowanego producenta. Na jaki bagażnik się zdecydować? Czy lepiej sprawdzają się bagażniki rowerowe na hak (kupisz je tutaj: https://automotohit.pl/Bagazniki-rowerowe-na-hak), czy może te montowane na dachu auta?

Bagażniki rowerowe na hak

bagażniki rowerowe na hak do auta

Najpopularniejsze modele bagażników do przewożenia rowerów to zwykle te na hak, które są montowane z tyłu auta. Pozwalają na stabilne umocowanie rowerów różnej wielkości, jednocześnie można przewozić nawet trzy lub cztery rowery, a mimo to komfort prowadzenia samochodu nie jest mocno ograniczony. Rowery zamocowane w taki sposób zwykle nie zwiększają dramatycznie oporu samochodu.

Bagażniki rowerowe na dach

Druga opcja to bagażnik rowerowy na dach samochodu. W ten sposób również można stabilnie i wygodnie przewozić rowery na duże odległości, mocując nawet kilka ich sztuk. Niestety rowery umiejscowione na dachu zwykle zwiększają od samochodu podczas jazdy, co negatywnie odbija się na prędkości, oraz mocno zwiększa zużycie paliwa. Ten typ bagażników bywa jednak tańszy, poza tym czasami z tyłu samochodu dołączona jest jeszcze na przykład przyczepa. Bagażnik na dachu umożliwia za ten transport i jeszcze czegoś więcej niż tylko rowerów. Wybór najlepszego rozwiązania leży zatem po stronie kierowcy.

Dodaj komentarz