Kupując pokrowce samochodowe musimy dobrać nie tylko idealny rozmiar, ale także zdecydować się na odpowiedni materiał, z którego będzie wykonany. Tylko bowiem dobranie wszystkiego odpowiednio pozwoli nam poprawić komfort użytkowania, ale także i spełni wszystkie funkcje praktyczne, takie jak ochrona fotela przed czynnikami związanymi z temperaturą czy zanieczyszczeniami.

Jaki materiał pokrowca wybrać?

pokrowce na fotele samochodowe

Możemy zdecydować się na pokrowiec wykonany z weluru. Jest to materiał bardzo odporny na ścieranie i czynniki pogodowe. Jest też bardzo przyjemny w dotyku, dlatego jest zdecydowanie najczęściej wybierany.

Dla wielbicieli luksusu najlepiej sprawdzi się skóra ekologiczna i materiał ją imitujący Alkantara. Jest to bardzo korzystnie wyglądające tworzywo, jednak w lecie bardzo szybko się nagrzewa, a w zimie chłodzi. Alkantara jest najlepszym wyborem dla kierowców szczególnie zawodowych, którzy korzystają z samochodu bardzo często i fotel jest szczególnie narażony na uszkodzenie.

Możemy także wybrać pokrowce samochodowe z zamszu, który każdy zna czy dla wielbicieli ciepła, także z futra, które grzeje dodatkowo.

Z mniej standardowych i zdecydowanie droższych materiałów są pokrowce wykonane ze skóry owczej.

Jeśli nie wiemy z jakiego materiału wybrać pokrowiec to, warto wybrać opcje mieszaną, która w pełni wpasuje się we wnętrze auta i poprawi nasz komfort w czasie jazdy. Jest to propozycja dla osób lubiących niestandardowe rozwiązania.

Dodaj komentarz