Opony zimowe Michelin Alpin 5 mają już kilka lat. Zaprojektowano je pięć lat temu. Jednak wielu specjalistów uważa, że nadal warto je zakładać, gdy słupek rtęci na termometrze spada w okolice zera.

Dla kogo opony Michelin Alpin 5?

opony michelin alpin 5

Seria Alpin cieszy się od lat sporym zainteresowaniem kierowców, dlatego na pewno ci, którzy mieli już wcześniej do czynienia z oponami Michelin Alpin, sięgnęli po ich piątą generację. Nie ma się czemu dziwić. Dobra jakość to coś, do czego kierowcy łatwo się przyzwyczajają. 
Przez kilka lat opony Alpin 5 były polecane przez wielu wulkanizatorów, ponieważ dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach, zarówno na śniegu jak i w przypadku występowania błota pośniegowego. To spory atut, przemawiający za tym wyborem. 
Po opony Michelin Alpin 5 sięgają również osoby, które cenią sobie możliwość ich użytkowania przez kilka sezonów zimowych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki, bieżnik nie ściera się tak szybko, jak w wielu innych oponach zimowych.

Opony z mieszanką Helio Compound 4G

Opony Michelin Alpin 5 charakteryzują się ciekawym stopem ogumienia. To mieszanka Helio Compound 4G, w której oprócz naturalnej gumy znajdziemy również krzemionkę. Dodatek krzemionki ma za zadanie podwyższyć wytrzymałość na niskie temperatury i zwiększyć trwałość tych opon. Ciekawostką jest też zastosowany w tym wariancie bieżnik, dzięki któremu opona pozostaje przyczepna zarówno na śniegu, jak i na nawierzchni pokrytej wodą. Tego typu technologia wciąż spełnia najwyższe możliwe standardy dla opon zimowych w samochodach osobowych.