O oponach zimowych Goodride co roku sporo się pisze. Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak mało kto wie nich coś więcej, niż tylko to, że produkuje się je w Chinach. Warto zatem przyjrzeć się im bliżej.

Opony zimowe marki Goodride

Opony zimowe chińskiej marki Goodride produkowane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie ich producenta. Producentem tym jest koncern Hangzhou Zhongce Rubber CO. LTD., największy chiński producent opon. Od ponad 60 lat firma ta wykuwa swoją pozycję na rynku azjatyckich producentów opon. Na chwilę obecną to 11 producent ogumienia na świecie. Dlatego właśnie ich opony zimowe należą dziś do najbardziej polecanych przez chińskich specjalistów.
Na potrzeby rynku europejskiego Chińczycy powołali do życia markę Goodride, pod która produkują opony zgodnie z wysokimi wymaganiami, jakie stawia im rynek Unii Europejskiej. Dotyczy to zarówno parametrów technicznych, jak i samego składu mieszanki, z której produkowane są opony. 

Opony zimowe Goodride w Europie

Wchodząc na europejski rynek, Goodride musiał poddać się niezależnym testom, prowadzonym przez organizacje, które na co dzień zajmują się rynkiem samochodowym. Ku zaskoczeniu wielu sceptyków, Chińczycy uzyskali w tych testach bardzo dobre wyniki, porównywalne nie tylko z innymi azjatyckimi firmami, obecnymi na europejskim rynku, ale również z tymi, które mają swoje siedziby w krajach Unii Europejskiej.
Wszystko to sprawia, że opony zimowe Goodride, mimo chińskiej produkcji, są obecnie często polecane przez wulkanizatorów. Klienci, którzy szukają opon w niższej lub średniej klasie cenowej, często usłyszą propozycję zakupy produktów właśnie tej marki.