Mierniki lakieru występują w wielu rozmaitych wariantach, co ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie. To niezwykle praktyczne urządzenia, dzięki którym może zweryfikować stan interesującego nas pojazdu. Zmniejsza to ryzyko podjęcia błędnej decyzji o zakupie. Nie musimy obawiać się, że trafimy na nieuczciwego handlarza. Istotne jest jednak to, aby wybrać dobrej jakości urządzenie.

Sposób mocowania sondy

miernik grubości lakieru

To sonda odpowiada za wynik pomiaru. Jest ona przykładana do powierzchni auta podczas badania. Miernik lakieru z wbudowaną sondą jest o wiele wygodniejszy w obsłudze. Plusem jest również łatwy i bezproblemowy transport. Na rynku znajdziemy również modele, które posiadają sondę na przewodzie. Zaletą takiego rozwiązania jest precyzyjniejszy pomiar. Wynika to z faktu, że sonda dociera do najmniejszych zakamarków. Nie jest ona sztywno zamocowana.

Możliwość zapisania pomiarów

Mierniki lakieru z dużym ekranem zapewniają wyższy komfort eksploatacji. Odczytanie wyniku nie będzie stanowić żadnego problemu. Niektóre urządzenia posiadają pojemną pamięć, gdzie zapisywane są wyniki. Możemy przejrzeć je w dowolnym czasie, a więc wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Nie bez znaczenia jest również cena zakupu. Wiadomym jest, że osoby prywatne nie potrzebują tak zaawansowanego sprzętu, co stacje pomiarowe. Za model o satysfakcjonujących parametrach użytkowych należy zapłacić około 200-400 zł.