Nowoczesne akcesoria samochodowe mogą znacząco podnieść funkcjonalność posiadanego pojazdu. Dzięki nim codzienne życie stanie się o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze. Bagażniki dachowe są niezastąpione, jeśli wybieramy się w rodzinną podróż. Duża ilość bagaży nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Duży ich wybór oferuje sklep Automotohit.

Bagażnik rowerowy

bagażnik dachowy

Warto wiedzieć, że wśród bagażników dachowych można znaleźć modele na rower. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla miłośników jednośladów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że sprzęt znajdujące się na dachu stanowi obciążenie dla konstrukcji pojazdu. Ogranicza on swobodę podczas jazdy – jest to odczuwalne np. podczas skręcania. Właśnie dlatego zaleca się wolniejszą niż zwykle jazdę. Planując podróż z rowerami warto jest postawić na bagażnik zaufanego producenta. Istotne jest to, aby konstrukcja zapewniała podwyższoną stabilność oraz bezpieczeństwo.

Box dachowy

Box dachowy to świetna propozycja dla tych, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni na bagaże. Jest on zamykany, a więc nie trzeba martwić się o przewożoną zawartość. Im większa pojemność, tym więcej rzeczy można zmieścić. Nie można jednak przesadzać. Może okazać się, że po zamontowaniu konstrukcji na dachu swobodne otworzenie klapy bagażnika będzie niemożliwe. Ponadto, im więcej przewożonych bagaży, tym wyższe obciążenie. Box może być jednostronny lub dwustronny. W przypadku wysokich samochodów najrozsądniej jest postawić na model dwustronny.