Każdy, kto przymierzał się już wcześniej do zakupu nakładki na zderzak wie, że nie jest to wcale łatwe. Ogromny wybór nie pomaga. Jak, więc dokonać zakupu nie posiadając zaawansowanej wiedzy motoryzacyjnej? Jest kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę.

Materiał wykonania

Nakładka na zderzak musi być wytrzymała. W związku z tym musi być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Koniecznie trzeba, więc sprawdzić z czego zrobiono oferowaną nakładkę. Najbardziej popularna jest stal kwasoodporna. Jej zaletą jest to, że jest odporna na warunki atmosferyczne oraz działanie soli drogowej czy piachu. Alternatywą dla niej jest aluminium. Jednak jest ono dużo bardziej delikatne. Pozostawia też mniej możliwości jeśli chodzi o opcje wykończenia.

Rodzaj tłoczenia

Nakładki na zderzak mają wyciśnięte tłoczenia, które mają za zadanie zwiększać tarcie. Tłoczenia te mogą mieć różne kształty. Najbardziej popularne są te w kształcie trapezu lub prostokąta. Ich kształt jest kwestią estetyczną. Trzecią opcją są nacięcia w nakładkach na zderzak. Jest to rodzaj nacięć. Sens ich stosowania jest taki sam jak w przypadku tłoczeń. Co jest lepsze? Skuteczność ich jest porównywalna.

Zagięcia

Niektóre nakładki mają zagięcia na swoim końcu. Są one dodatkowym zabezpieczeniem rantu klapy. To szczegół, który znacznie poprawia bezpieczeństwo stosowanej nakładki. Warto, więc zwrócić uwagę czy wybrana nakładka ma właśnie to zagięcie.

Nakładki na zderzak do wszystkich marek aut znajdziesz w sklepie AutoMotoHit.