Gdy chce się kupić używane auto, najlepiej udać się albo do komisu, albo też do salonu samochodowego. Które z tych dwóch miejsc będzie jednak lepsze?

Kupowanie auta w komisie

Jedną z największych zalet kupowania samochodu w komisie, jest przede wszystkim ogromny wybór. W ofercie znajdują się nie tylko różne modele aut, lecz również w różnym stanie wyposażenia, a co za tym idzie, o różnej cenie. Niestety pamiętać trzeba, że wśród komisów wiele jest takich, które są po prostu nieuczciwe i sprzedają samochody o niepewnej, a często wręcz powypadkowej historii. Za cenę oczywiście auta w pełni sprawnego.

Salon samochodowy a auta używane

Z tego właśnie powodu wiele osób woli kupić używany samochód w salonie samochodowym. Auta, które są tam oferowane, są najczęściej kilkuletnie i pochodzą bezpośrednio z leasingu, który był zawierany i prowadzony przez dany salon. Z tego powodu oferowane auto jest całkowicie bezpieczne i posiada w pełni jasną i udokumentowaną historię. Rzecz jasna taki samochód jest również nieco droższy, lecz czy nie warto wydać trochę więcej i mieć pewność posiadania auta w nienagannym stanie technicznym, którym można jeździć bez obaw, że napotka się problem z usterką, której usunięcie będzie bardzo kosztowne?

Porad udzielił białostocki salon samochodowy Volvo NordAuto