Kupowanie używanego samochodu w Polsce może być albo bardzo trudne, albo łatwe, lecz drogie. Wiąże się to oczywiście z miejscem kupowania samochodu, a także tym, jak szybko chce się je mieć. Jak to zatem wygląda w praktyce?

Gdzie kupować?

Zdecydowanie najważniejszym pytaniem, jakie trzeba sobie zadań przed tym, gdy kupi się używany samochód, to gdzie tak właściwie powinno się go szukać? Chcąc mieć egzemplarz pozbawiony wad i z doskonała historia, najlepiej udać się do dealera samochodowego, który oferuje również samochody używane. Jeśli jednak zależy nam na niskiej cenie, auto od osoby prywatnej będzie najlepszym wyborem.

Na co zwracać uwagę?

W przypadku kupowania auta od dealera najczęściej nie ma co się zupełnie do danego modelu przyczepić. Inaczej to jednak wygląda, jeśli kupuje się auto od osoby prywatnej. W tym wypadku najwięcej o historii auta zawsze powie lakier. Analizując to, które elementy samochodu były malowane, da się dość precyzyjnie określić historię powypadkową auta.


Inna niezwykle istotną cechą podczas oceniania samochodu używanego, jest to, w jakim stanie jest jego wnętrze. Jeśli jest wyraźnie zużyte, może to świadczyć o znacznie większym przebiegu niż deklarowany. Jeśli natomiast poszczególne elementy do siebie nie pasują i odbiegają np. brakiem przebarwień i zużycia, może to być wyraźny sygnał, że auto jest po poważnym wypadku i duża część uszkodzonych elementów wnętrza została w nim uszkodzona.

Kupowanie używanego samochodu to trudne zadanie, lecz pamiętając o tych kilku sprawach, można dokonać całkiem niezłego zakupu.

Szeroki wybór samochodów używanych na Volvo NordAuto Białystok