Współcześnie w Polsce skorzystać można z oferty kilkudziesięciu torów wyścigowych, aczkolwiek niewiele z nich może równać się z ofertą toru wyścigowego Silesia Ring. Pomimo swojej nazwy sam tor stanowi jedynie część doskonale rozbudowanego kompleksu biznesowo-konferencyjnego, który może posłużyć jako odpowiednie miejsce do organizacji najróżniejszych eventów motoryzacyjnych, czy też imprez sportowych, firmowych oraz integracyjnych. Co warto wiedzieć na temat kompleksu? Co może zaoferować?

Doskonała infrastruktura

Oczywiście jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym elementem kompleksu jest najnowszy w Polsce tor wyścigowy, którego długość to 3636 metrów! Ponadto kompleks umożliwia skorzystanie nie tylko z nowoczesnego, ale również z niemalże najdłuższego toru wyścigowego w Polsce. Tor wyścigowy Silesia Ring wyposażony jest w kluczową infrastrukturę w postaci m.in. kompleksu garaży, czy też wieży startowej. Na terenie toru znajduje się również istotny, z punktu widzenia osób obecnych, taras widokowy.

Ten niemalże 4 km tor może zachwycić zarówno kierowców, jak i obserwatorów na wieży widokowej obecnością aż 15 zakrętów. Ponadto na torze można liczyć na prostą startową długości 560 m oraz dodatkową prostą o długości aż 730 m, dzięki czemu kierowca może sprawdzić zarówno własne umiejętności, jak i możliwości prowadzonego samochodu. Należy podkreślić, że mimo obecności dużej ilości zakrętów oraz doskonałych prostych odcinków tor jest świetnie zabezpieczony pułapkami żwirowym i barierami energochłonnymi.

Zaplecze biznesowo-konferencyjne

Tak, jak zostało wspomniane na początku tor wyścigowy Silesia Ring to wyjątkowy obiekt mogący zaoferować doskonałe zaplecze konferencyjno-biznesowe. Doskonałym tego przykładem jest budynek Hospitality Center. Jest to nowoczesna zabudowa z wyjątkową, przeszkloną elewacją, która umożliwia obecnym w budynku niezakłóconą obserwację wydarzeń na torze. Sam budynek posiada powierzchnię użytkową 1200 m2, dzięki czemu znajduje się w nim aż 11 typów pomieszczeń. Osoby obecne w budynku konferencyjno-usługowym mogą korzystać m.in. z:

– sali konferencyjnej,

– sali eventowej,

– ViP room’u,

– pokoju dla matki z dzieckiem.

Oznacza to, że wyposażenie budynku Hospitality Center jest wyjątkowo komfortową przestrzenią dla 150 osób o najróżniejszych potrzebach. Niezależnie od tego, czy na terenie kompleksu organizowana jest impreza motoryzacyjna, event sportowy, czy też firmowy lub integracyjny, obecne tam osoby mogą liczyć na wyjątkowy komfort. Jakie są inne elementy wyposażenia toru wyścigowego?

Wyjątkowy hotel, restauracja kawiarnia

Oczywiście na terenie toru wyścigowego Silesia Ring nie mogło zabraknąć zarówno hotelu, restauracji, jak i kawiarni. Z przypadku hotelu można liczyć na 40 miejsc rozdzielonych zarówno na zwykłe pokoje, jak i apartamenty. Na terenie obiektu hotelowego istnieje również możliwość wynajęcia niewielkiej sali konferencyjnej dla 20-25 osób. Warto podkreślić, że wszystkie spośród oferowanych pokoi wyposażone są w prywatną łazienkę, klimatyzację oraz gwarantują dostęp do telewizji i internetu. W przypadku apartamentu można również liczyć na dodatkowy aneks kuchenny.