Szybki rozwój techniki spowodował, że coraz więcej samochodów wyposażonych jest w system obsługi bezkluczykowej. To bardzo komfortowe dla kierowcy rozwiązanie, ale posiadające pewną istotną wadę. Dzięki nim wśród złodziei pojawiła się nowa technika kradzieży samochodu (tzw. kradzież na walizkę). W odpowiedzi na nią konieczne było wprowadzenie metod umożliwiających skuteczną ochronę naszych pojazdów, szczególnie dlatego, że w tego typu technologię wyposażone są nowsze i droższe auta. Odpowiedzią na tę potrzebę jest klatka faradaya na kluczyki samochodowe.

Czym jest klatka faradaya?


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Klatka faradaya jest pojemnikiem, który „zamyka” fale radiowe emitowane przez kluczyk w swoim wnętrzu, dzięki czemu złodzieje nie są w stanie przechwycić ich w celu otworzenia naszego samochodu. Nazwa może być myląca, ponieważ wygląd takiego produktu może być bardzo różnorodny. Zwykle są to specjalne pokrowce umożliwiające przechowywanie kluczyka przy sobie, ale możemy również kupić klatkę faradaya w formie skrzynki na klucze montowanej na ścianie.

Czy warto?


Zdecydowanie tak, ponieważ klatka faradaya na kluczyki to bardzo ekonomiczny sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą auta. Oczywiście cały czas powstają inne metody utrudniające kradzież w ten sposób, ale często polegają one na ingerencji w elektronikę samochodu, w związku z czym mogą nawet powodować utratę gwarancji. Klatka faradaya jest bardzo prostym i tanim sposobem, dzięki któremu będziemy mogli spać spokojnie, nie obawiając się o nasze auto.

Ciekawych zachęcam do odwiedzenia tej strony