Instalacja fotowoltaiczna jest dodatkowym atutem, ponieważ wraz z wallbox-em tworzy kompatybilny system, który zwiększa poziom oszczędności oraz wspiera ekologię, a przede wszystkim nasze bezpieczeństwo.

Ładowanie samochodu elektrycznego z domowej instalacji elektrycznej

Ładowanie samochodu elektrycznego z domowej instalacji elektrycznej

Instalacja elektryczna nie jest przystosowana do tak dużego obciążenia, jakie zapewnia ładowanie samochodu elektrycznego z domowego gniazdka, w dodatku przez wiele godzin. Ładowanie z gniazdka naściennego może trwać nawet ponad 15 godzin. Używając odkurzacza, pralki, żelazka oraz czajnika sieć obciążona jest na krótki czas, jednak wciąż nie będzie to stopień obciążenia jaki zapewnia ładujący się samochód. Takie długotrwałe przeciążenie prowadzi do zagrożenia pożarowego, którego stopień jest tym wyższy, im starsza jest instalacja, z której korzystamy. Natomiast w konsekwencji może to prowadzić do konieczności pokrycia kosztów związanych z wymianą instalacji elektrycznej. Takie koszty nie były raczej brane pod uwagę przy kupowaniu auta. Samochody elektryczne w długim okresie czasu powinny być przecież bardziej opłacalne niż samochody spalinowe. I tu z ratunkiem przychodzi wallbox, dzięki któremu zyskasz wygodę szybkiego ładowania oraz komfort, nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie oraz zniwelowaniu stresu spowodowanego ryzykiem jakie niestety wiąże się z ładowaniem samochodu z gniazdka w domu.

Koszt instalacji wallbox-a

Cena wallbox-a wacha się w zależności od dodatków do urządzenia, domowej instalacji elektrycznej oraz parametrów technicznych baterii w samochodzie. Nie należy przy tym zapominać o dodatkowych kosztach, które trzeba będzie pokryć jeżeli do instalacji wallbox-a wymagane będą prace budowlane. Zobacz polecany produkt na: https://wallbox.pl/1-zlacze-wallbox-ac/bmw-wallbox-essential-22kw

Wallbox BMW to nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo

W pierwszej kolejności należy zweryfikować parametry obwodu domowej instalacji, a także ustalić dostępną moc domowego przyłącza. Może się bowiem okazać, że odbiornik energii o mocy 11 kW to granica, której nie można przekroczyć, a producenci oferują stacje których moc jest coraz to wyższa. Przykładowo stacje ładowania wallbox BMW to stacje z regulowaną mocą ładowania do 22 kW co implikuje konieczność podłączenia 3 faz z prądem 230 V i 32 A. Rozważania w tym temacie konieczne są z powodu baterii do której należy dostarczyć prąd stały DC, a prąd z jakiego korzystamy w domowym zaciszu jest prądem zmiennym AC. W konsekwencji w każdym samochodzie elektrycznym znajduje się wewnętrzny prostownik, zwany też zasilaczem, którego parametry są bardzo ważne. Niezależnie jaki prąd zmienny AC zostanie do niego podany zasilacz dostarczy do baterii prąd stały o mocy zdefiniowanej właśnie przez ten zasilacz.