Niewidzialna wycieraczka to delikatna powierzchnia hydrofobowa umieszczana na szybę samochodową, zamiarem odprowadzenia nazbieranych kropli wody bez zastosowania do tego celu piór wycieraczek. Powłoka funkcjonuje przez łączenie małych kropli wody w większe grona wody, jakie potem są zdmuchiwane z szyby pod wpływem normalnego ruchu powietrza. Rezultat jest uzależniony od szybkości samochodu, im większa tymże funkcjonowanie poprawia się. Minimalna wymagana szybkość samochodu to granice 60km/h. Przy niższych wartościach rezultat jest niewystarczający oraz wymagane jest wykorzystywanie wycieraczek samochodowych.

Co to jest niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka z oferty ShiningCar.pl to nanokosmetyk, jaki nakłada się na taflę samochodową w celu jej impregnacji. Tworzy bardzo cienką powłokę, jaka nie zostawia żadnych śladów oraz tymże samym nie oddziałuje w żaden sposób na zepsucie widzialności. Co więcej, wycieraczka w płynie wchodzi w pory szkła, dzięki czemu nie przedostaje się tam brud, natomiast szyba znacznie dłużej utrzymuje czystość.

Czym jest hydrofobizacja szyb?

Okazuje się, iż bez względu na stan systemu oczyszczania cieczy z szyby można poprawić poziom jej czyszczenia. Wszystko dzięki hydrofobizacji przestrzeni – procesowi nadawania jej wartości, jakie wywołują odparowywanie wody. Nakładanie na szybę powierzchni hydrofobowej wykorzystywane jest m.in. w lotnictwie, gdzie dzięki takiemu mechanizmowi dopuszczalne jest oczyszczanie wody z przestrzeni pod wpływem podmuchu powietrza. Wytwórcy chemii samochodowej zapewniają skorzystanie z mechanizmu hydrofobizacji również kierowcom aut.