Woskowanie samochodu to jeden z tych zabiegów pielęgnacyjnych, który pozwoli na skuteczne i szybkie odświeżenie powierzchni samochodu. Jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że zdecydowana większość kierowców decyduje się na samodzielne przeprowadzenie procesu woskowania, zamiast udania się z tym do specjalistów. Oczywiściej jest to możliwe, o ile kierowcy wyposażą się w niezbędne akcesoria. Jednym z nich może być Meguiars wosk w sprayu. Jednak jak z niego skorzystać?

Wosk w sprayu czyli łatwa aplikacja na karoserię pojazdu

Meguiars wosk to produkt niezwykle prosty w aplikacji. Wosk Meguiars jest bowiem zamknięty w buteleczce pod ciśnieniem, która dodatkowo wyposażona jest w specjalny atomizer. Meguiars wosk jest więc produktem, który pozwala na bezpośrednią aplikacją, bez wykorzystywania dodatkowych szmatek czy gąbek poleskich. Wystarczy jedynie nacisnąć na atomizer i przytrzymać go do momentu, w którym pokryje on odpowiednią powierzchnię na samochodzie. Następnie nie trzeba już dodatkowo polerować lakieru, a jedynie dać mu spokojnie wyschnąć.

meguiars wosk w sprayu

Jak poprawnie wykorzystać Meguiars wosk w sprayu?

Meguiars wosk w sprayu powinien być aplikowany na powierzchnię samochodu z odległości około 20 centymetrów. Co więcej, wosk Meguiars powinien być aplikowany etapami. Kierowcy więc powinni „podzielić” karoserię na konkretne części i cierpliwie pokrywać woskiem każdą z nich. W ten sposób uda się im uzyskać pożądany efekt, a także uniknąć nieestetycznych i trudnych do usunięcia zacieków.