Wymiana opon

Zastanawiasz się czy wymiana opon tak na prawdę ma sens? Wśród opon, które przeznaczone są do konkretnego rodzaju nawierzchni możemy wyróżnić na przykład opony na tor. Z pewnością niejednokrotnie widziałeś na przykład Formułę 1, w której podczas jednego wyścigu kierowcy wymieniają ogumienie co najmniej raz. Dzieje się tak z powodu ścierania się gumy, a tym samym również bieżnika – co ma niestety ogromnie negatywny wpływ na przyczepność. 

Nie tak często, bo zazwyczaj dwa razy do roku – powinniśmy wymieniać opony w samochodach osobowych. Chodzi tutaj oczywiście zamianę z letnich na zimowe i na odwrót. W Polsce przyjęło się, na przykład że opony letnie powinniśmy zakładać, gdy średnia dobowa temperatura jest wyższa niż 7°C. 

Regularna wymiana opon w zależności od pory roku zapewni nam bezpieczeństwo w postaci zwiększonej przyczepności i szybszej drogi hamowania, która może uchronić nas przed potencjalnym wypadkiem. Co więcej, opony dobrane do warunków panujących na drodze powodują, że zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mogą się w trakcie podczas jazdy samochodem poczuć bardziej komfortowo.

Opony voyager

Jedną z topowych propozycji opon, szczególnie kiedy zależy nam na jak najlepszym stosunku ceny do jakości – są opony Voyager, które są dostępne np. tutaj. To bardzo znana marka, z których produktów Polacy są zadowoleni już od wielu lat. Opony od tego producenta wyróżniają wysokie indeksy ekonomiki paliwowej i hamowania na mokrej nawierzchni w połączeniu z niskim hałasem wytwarzanym przez ogumienie.