Letnie ogumienie jest zakładane wtedy, gdy na zewnątrz panuje temperatura wyższa niż 7 stopni Celsjusza. Na uznanie zasługuje wersja 225/50 R17, która jest chętnie wybierana przez kierowców. Takie opony cechują się wytrzymałą konstrukcją, krótką drogą hamowania i wąskimi rowkami. Znakomicie radzą sobie w trakcie letnich opadów deszczu. Ten popularny rozmiar jest stosowany w autach osobowych, minivanach i crossoverach. Czym cechują się opony 225/50 R17? Dlaczego są tak cenione na rynku? Co warto wiedzieć?

Opony 225/50 R17

Opony letnie 225/50 R17 to rozmiar uniwersalny, który klienci znajdują w ofercie marek azjatyckich i europejskich. Warto dowiedzieć się, co oznaczają litery i cyfry w tych oponach. Od razu zauważamy szeroki bieżnik, który jest charakterystyczny dla aut osobowych (225 mm). Następnie wskazany jest stosunek wysokości do szerokości ogumienia – w tym wypadku jest to 50%. Oznaczenie R daje pewność, ze to radialna opona. Powszechnie taka konstrukcja jest najczęściej wykorzystywana na rynku ogumienia. Ostatnia wartość to liczba cali, którą ma felga, na jakiej zamontujemy ogumienie (17 cali). Jak widać, rozszyfrowanie tych oznaczeń nie jest trudnym zadaniem. 

Gdzie kupić nowoczesne ogumienie?

Nowoczesne opony 225/50 R17 sprawnie zakupimy w internetowym sklepie. Dzięki temu bez wychodzenia z domu dobierzemy takie opony, jakie najbardziej nam odpowiadają. Zazwyczaj opony są zakładane w zakładzie wulkanizacyjnym, gdzie specjaliści dokładnie i precyzyjnie wykonują swoja pracę. 

Opony 225/50 R17 są dostępne do kupienia pod tym linkiem.