Jeżeli chodzi o miernik lakieru do pojazdów mechanicznych, wybór jest ogromny. Producenci stają na wysokości zadania, proponując użytkownikom różnego rodzaju urządzenia, które będą w stanie spełnić ich oczekiwania. Każdy konsument zainteresowany tego typem zakupem powinien przyjrzeć się poszczególnym funkcjom. Tylko dzięki temu będzie można ocenić, który miernik będzie się najlepiej spisywał.

Dobry miernik lakieru samochodowego

miernik lakieru

Warto sprawdzić, czy upatrzony miernik lakieru samochodowego (dostępny na shiningcar) będzie w stanie zmierzyć się z aluminium. Zdecydowana większość urządzeń podaje wyniki w kontakcie ze stalą. Występuje ona w praktycznie wszystkich samochodach. Nie można jednak zapomnieć o tym, że auta mają również karoserię lub nadwozie wykonane z aluminium. Nie każde urządzenie będzie w stanie sobie z tym poradzić, dlatego należy zachować czujność w tym wypadku. Co więcej, nie można na to machać ręką z lekceważeniem. Tym bardziej że w wielu przypadkach to właśnie w tym miejscu mogą ukrywać się poważne wady.

Sonda na przewodzie

Dobry miernik grubości lakieru to ten, który posiada sondę na przewodzie. Dlaczego? Pomimo tego, że są mniejsze i poręczniejsze mierniki, to jednak z tym pierwszym urządzeniem, samochód będzie można dokładniej sprawdzić. W szczególności, jeżeli chodzi o trudno dostępne miejsca. Taką sondą na przewodzie zdecydowanie łatwiej się manewruje. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli ktoś chciałby mieć pewność co do pojazdu, który zamierza kupić. Zachowanie ostrożności na pewno zostanie wynagrodzone.