Każdy miłośnik motoryzacji zwraca uwagą na felgi, które stanowią kluczowy element wpływający na generalny wygląd samochodu. Czyste, zadbane oraz błyszczące felgi skutecznie przykuwają wzrok przechodniów i podnoszą wartość samego auta. Aby tak jednak było, koniecznie należy zwrócić uwagę na wybór odpowiednich preparatów do czyszczenia oraz akcesoriów, w tym m. in. szczotki do mycia felg, która pomoże pozbyć się nawet najbardziej trwałych zabrudzeń.

Jaka powinna być szczotka do mycia felg?

szczotka do mycia felg

Obecnie na rynku dostępnych jest już wiele modeli, więc szczególnie początkowy fan motoryzacji może dokonać nie najlepszego wyboru. Warto więc wiedzieć, że przy wyborze szczotki do mycia felg należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, jak np. wielkość, kształt, długość czy twardość włosia. Każda z nich przeznaczona jest do czyszczenia felg, jednak z racji na odmienną specyfikację może być zdatna do innego rodzaju pielęgnacji.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczotki do mycia felg


Bardzo ważny pozostaje wybór odpowiedniej twardości włosia, z racji, iż zbyt twarde włosie może zarysować felgi. Wbrew pozorom, miękkie włosia wcale nie czyszczą źle, są wyjątkowo skuteczne i sprawdzają się przy czyszczeniu nawet tych najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Łącząc je z odpowiednimi preparatami i płynami, czyszczenie felg staje się łatwym i szybkim zabiegiem. W sklepach spotkać można również szczotki z włosiem wełnianym, które doskonale chłonie wilgoć i czyści bez zarysowań.