Wiele osób poszukuje pomysłu na biznes, który, chociaż w części będzie pozwalał na uzyskiwanie pasywnego dochodu. Dobrym tego przykładem jest samoobsługowa myjnia samochodowa. Tego typu biznes może przynosić dobre i regularne zyski, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach przy jego otwieraniu i prowadzeniu.

Czy warto otworzyć myjnię samoobsługową?

Myjnia samoobsługowa to dobry pomysł na biznes z co najmniej kilku powodów. Występuje tutaj stosunkowo szybki zwrot inwestycji, bo dzieje się to najczęściej w okresie około 3 lat. Koszty prowadzenia tej działalności nie są wysokie i nie ma potrzeby zatrudniania pracownika na stałe. Dużym plusem jest także fakt, że takie myjnia działają przez cały rok, nawet w dni świąteczne, stale więc generują dochody. Wiele osób przyciąga także duża płynność, bo klienci płacą od razu.

myjnia samoobsługowa

O czym trzeba pamiętać przy otwieraniu i prowadzeniu myjni samochodowej?

Niewątpliwie bardzo ważny będzie dobór dobrej lokalizacji. W tym celu należy sprawdzić jaka konkurencja występuje na danym terenie. Przy wyborze miejsca dla myjni trzeba oszacować jak dużo jest samochodów na danym terenie i jaka jest zamożność społeczeństwa. Aby otworzyć obiekt typu myjnia samoobsługowa konieczne będzie uzyskanie decyzji środowiskowej oraz poczynienie inwestycji w sprzęt i środki chemiczne. W okresie zimowym trzeba stosować specjalne systemy przeciwko zamarzaniu. Warto też pomyśleć o dodatkowych zyskach, które mogą wygenerować programy lojalnościowe czy sprzedaż kosmetyków samochodowych.