Jeśli często wybierasz się w dłuższe podróże swoim autem, to możliwe, że potrzebujesz dodatkowej przestrzeni bagażowej. Być może wybierasz się na dłuższe wakacje i boisz się, że nie zmieścisz wszystkich swoich bagaży. W takim wypadku przyda Ci się taki: https://www.carmager.com/pol_m_BAGAZNIKI_Bagazniki-dachowe_Boxy-dachowe-43680.html box dachowy do auta, w którym bezpiecznie przewieziesz wszystkie swoje bagaże. Jak wybrać dobry box? O czym trzeba pamiętać przy zakupie?

1. Określ swoje potrzeby

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniego boxa dachowego, zastanów się, co planujesz przewozić. Czy to będą narty, rowery, czy standardowy bagaż? Musisz to wiedzieć, by móc w ogóle ustalić, jak duży powinien być box. Na tej podstawie ustalisz jego minimalną pojemność. Koniecznie zwróć też uwagę na jego maksymalne obciążenie, bo nie można go w żadnym wypadku przekraczać. By zapewnić sobie bezpieczeństwo, po prostu powinieneś wcześniej wiedzieć, co będziesz wozić. Dobierając wielkość boxa dachowego możesz zostawić sobie też pewne pole manewru i dla własnego spokoju wybrać model trochę większy, niż wychodzi z Twoich planów. Pamiętaj jednak, że ten zapas nie powinien być zbyt duży, by nie przewozić powietrza.  

Sprawdź rodzaj zamknięcia

Zamknięcie boxa dachowego to istotny element bezpieczeństwa. Warto zainwestować w model z solidnym zamknięciem, które zapewni ochronę przed kradzieżą i zabezpieczy zawartość przed warunkami atmosferycznymi. Możesz też szukać modeli, które mają odpowiednie zabezpieczenia przed kradzieżą. To dodatkowo zabezpieczy Twoje bagaże podczas postoju. 

Rodzaj montażu: stały czy uchylany?

Przy wyborze boxa dachowego zwróć uwagę na rodzaj jego montażu. Modele stałe są trwale zamocowane na dachu, natomiast uchylne umożliwiają łatwiejszy dostęp do bagażu. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady, więc kwestia wyboru jest bardzo indywidualna. Kieruj się po prostu swoją własną wygodą i upodobaniami. Wybierz taki box dachowy, z którego będzie Ci wygodniej korzystać. 

Aerodynamika i odporność na wiatr

Nowoczesne boxy dachowe są projektowane z myślą o aerodynamice. Mają design, który minimalizuje opór powietrza, co może wpłynąć pozytywnie na zużycie paliwa… albo przynajmniej go nie zwiększać. Ponadto, sprawdź, czy box jest odporny na wiatr, zwłaszcza przy większych prędkościach. Jest to kwestia bezpieczeństwa i trzeba koniecznie zwrócić na nią uwagę. Nie zapominaj także, by nie przekraczać prędkości, bo może to być groźne. Nie zapominaj, że Twoje auto z dodatkowym obciążeniem może rozpędzać się wolniej, niż bez niego.

Kompatybilność z dachem Twojego samochodu

Upewnij się, że wybrany box dachowy jest kompatybilny z dachem Twojego samochodu. Sprawdź, czy producent dostarcza listę kompatybilności, aby uniknąć problemów z montażem. W razie wątpliwości poproś doradcę o pomoc w dopasowaniu odpowiedniego boxa albo też wybierz model uniwersalny, który powinien pasować do każdego modelu auta. 

Bezpieczeństwo na drodze: testy awaryjne i certyfikaty

Przed zakupem sprawdź, czy box dachowy przeszedł testy bezpieczeństwa i posiada odpowiednie certyfikaty. Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem, dlatego warto inwestować w produkt sprawdzony i zatwierdzony. Stawiaj na swoje własne bezpieczeństwo i nie oszczędzaj na nim.