Nie wszyscy mają świadomość, że z roku na rok opony całoroczne cieszą się coraz większą popularnością.. Doskonałym przykładem może być fakt, że jeszcze w 2012 roku w Europie zostało sprzedanych 5 milionów tego rodzaju opon, a już dwa lata później – 10 milionów. Liczba ta rośnie z roku na rok. 

Jakie są największe zalety opon?

Opony kleber quadraxer 2 205/55r16 charakteryzują się przede wszystkim rzeźbą kierunkową w kształcie litery V z wyraźnie zaznaczonym masywnym żebrem centralnym.

Z kolei faliste rowki obwodowe, które są wspomagane bocznymi kanałami drenażowymi umożliwiły na przesunięcie granicy występowania zjawiska aquaplaningu, chroniąc w ten sposób pojazd przed ewentualnym poślizgiem na mokrej nawierzchni. 

Warto także wiedzieć, że otwarta rzeźba bieżnika, która ma ponacinane klocki gwarantuje bardzo dobrą trakcję na śniegu, a także pozwala na efektywne hamowanie na oblodzonej drodze. 

Ponadto bardzo duża liczba nacięć lamelkowych wpływa na zwiększenie ilości aktywnych krawędzi, które mają kontakt z podłożem. Przekłada się to oczywiście na krótszą drogę hamowania, a także znacznie lepsze prowadzenie pojazdu. 

Jak opony kleber quadraxer 2 205/55r16 sprawują się na suchej nawierzchni?

Opony kleber quadraxer 2 205/55r16 uzyskują na suchej nawierzchni zdecydowanie lepsze wyniki w porównaniu z poprzednim modelem produktu. Warto bowiem wiedzieć, że droga hamowania jest nawet do 3,5 metra krótsza. Test, w którym został osiągnięty taki wynik został przeprowadzony w styczniu 2015 roku.