Woskowanie auta to zbieg pielęgnacyjny, o którym większość kierowców zapomina. Wosk do samochodu ma nie tylko zapewnić efektowny wygląd powłoki lakierniczej – tak naprawdę jego główne działanie jest inne. Ochrania lakier, a przez to przedłuża jego żywotność. Zabieg woskowania powinien być wykonywany regularnie, co kilkanaście myć pojazdu.

Woskowanie samochodu – zalety

Wosk samochodowy ma „cudowne” właściwości dla lakieru – tworzy na nim rodzaj powłoki ochronnej, która zabezpiecza przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi,  a także zabrudzeniami, z którymi mamy do czynienia na co dzień ( np. z kurzem), ale również z trudniejszymi do czyszczenia fragmentami asfaltu czy smoły. Woskowanie auta zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, które sprawiają, że z biegiem czasu lakier samochodu traci swoją pierwotną jakość i odporność. Co ważne, regularne woskowanie podkreśla głębię barwy lakieru i zapobiega przed jego blaknięciem.

Woskowanie – w domu czy na myjni?

Osoby pragnące uzyskać profesjonalny, idealny efekt woskowania powinny zdecydować się na oddanie pojazdu do „spa” – jest wiele myjni, oferujących profesjonalne woskowanie lakieru. W ten sposób można oszczędzić własny czas i siły, szczególnie jeśli ktoś nie ma czasu na domową pielęgnację. Samodzielne woskowanie wymaga wolnego czasu i odpowiedniego preparatu – można wykonać je samodzielnie. Warto jednak pamiętać, by do zabiegu regularnie powracać, co zapewni optymalną ochronę lakieru. Ważny jest także wybór sprawdzonego i rekomendowanego wosku samochodowego – najlepiej, jeśli będzie to twardy wosk do samochodu.

Wosk do lakieru samochodowego dostępny w tym miejscu.