Wiele osób marzy o szybkiej jeździe po profesjonalnym torze wyścigowym. Jednak kierowcy zwykle obawiają się, że nie będą wiedzieli jak zapanować nad pojazdem podczas pokonywania ostrych zakrętów. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, jak poprawnie jeździć po torze wyścigowym.

Tor wyścigowy w Poznaniu — podstawowe zasady bezpieczeństwa

Samodzielna jazda po torze wyścigowym w Poznaniu powinna być poprzedzona odpowiednim szkoleniem przeprowadzonym przez doświadczonego instruktora. Następnie kierowca musi zająć odpowiednią pozycję za kierownicą i dokładnie zapoznać się z wyposażeniem danego samochodu. Na końcu należy zaznajomić się z budową toru i rozmieszczeniem poszczególnych zakrętów.

Jak pokonywać zakręty na torze wyścigowym w Poznaniu?

Tor wyścigowy Poznań jest bardzo atrakcyjny i jednocześnie bezpieczny nawet dla kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z szybkimi samochodami. Pomimo to przed wjechaniem na konkretny tor, warto najpierw dowiedzieć się, jak optymalnie pokonywać ostre zakręty. Każdy zakręt składa się z takich elementów jak:

  • wejście w zakręt
  • szczyt zakrętu
  • wyjście z zakrętu

Co ważne, żeby hamowanie na torze wyścigowym było efektywne, trzeba je rozpocząć jeszcze przed wejściem w zakręt i to najlepiej na wyprostowanych kołach.

O czym jeszcze warto pamiętać, jeżdżąc po torze wyścigowym w Poznaniu?

Sportowe samochody mają efektywniejsze przyspieszenie niż ich miejskie odpowiedniki. Dlatego odwiedzając tor wyścigowym Poznań, należy ostrożnie obchodzić się zarówno z pedałem gazu, jak i z hamulcem. Tym bardziej że każdy gwałtowny ruch może prowadzić do utraty panowania nad samochodem. Ponadto kierowcy powinni zawsze patrzeć przed siebie i optymalnie dostosowywać prędkość do swoich możliwości oraz warunków pogodowych panujących na torze.

Jazda po torze wyścigowym w Poznaniu https://autonator.pl/tor/poznan-glowny to niezwykle ekscytująca przygoda i niepowtarzalna szansa na zdobycie zupełnie nowych umiejętności. Jednak, aby przejazd był w pełni udany, trzeba przede wszystkim pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ujętych w obowiązującym na danym torze regulaminie.