Wraz ze zbliżającą się wiosna wielu kierowców zastanawia się nad kupieniem świeżego, w pełni nowego zestawu opon do swoich samochodów. Powstaje jednak wtedy pytanie, jaki dokładnie model wybrać? Czym się kierować w przypadku wybierania opon? Ceną? A może marką?

Jakość opony

Kluczowe podczas kupowania opon do samochodu jest to, aby pamiętać o tym, do czego dana opona będzie służyła. Chodzi tu oczywiście o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, który bezpośrednio wynika z ilości generowanej przyczepności.
Kupując oponę, należy najpierw upewnić się, jakiego rozmiaru się potrzebuje. Jest to bardzo ważne, bo choć takie opony jak np. Uniroyal rainexpert 3 z oferty Sklep Opon występują w wielu dostępnych rozmiarach i opcjach, to już wiele innych opon nie, i z tego powodu może powstać problem zakupienia złego modelu.

Drugą sprawą jest stawianie na jakość wykonania. Oczywiście mało kto jest w stanie ocenić taki parametr na oko, jednak w tym wypadku warto zawierzyć marce. Można śmiało uznać za pewnik, że opona letnia Uniroyal rainexpert 3 będzie o wiele lepsza niż zwykła opona z supermarketu.

opony do samochodu

Cena opony

Wybierając opony, wielu kierowców zastanawia się, czy zwracać uwagę w ogóle na cenę. Czy bardziej opłaca się kupić oponę tanią, czy jednak zainwestować w oponę droższą?
Według wielu kierowców, którzy spróbowali obu tych rozwiązań, zdecydowanie lepiej jest kupić oponę nieco droższą, ponieważ nie tylko jest ona lepsza pod względem przyczepności, ale także zwyczajnie wolniej się zużywa, dzięki czemu zakup nowego kompletu jest odwleczony w czasie.