W starszych modelach pojazdów nie było większego problemu z wymianą niektórych części, oczywiście pod warunkiem, że ktoś się na tym znał, choćby w minimalny sposób. W dzisiejszych czasach nawet kwestie tak z pozoru proste, jak wymiana żarówki w samochodzie mogą wiązać się z wizytą w warsztacie samochodowym.

Wymiana żarówki w aucie – samodzielna próba

Jeżeli komuś wysiadła żarówka w lampie samochodowej, to powinien ją jak najszybciej wymienić. Jazda bez wszystkich wymaganych świateł, to nie tylko ryzyko otrzymania mandatu karnego w wyniku zatrzymania samochodu przez patrol policji, lecz też kwestia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Samochód, który porusza się bez świateł, zwłaszcza w porze wieczornej i nocnej jest o wiele mniej widoczny, niż pojazd oświetlony prawidłowo. W przypadku awarii świateł warto spróbować samodzielnie wymienić żarówkę.

Z wizytą u mechanika

Przeglądając oferty warsztatów samochodowych, ciężko jest znaleźć informacje o kosztach wymiany żarówki w aucie. W większości przypadków bowiem każdy jest w stanie zrobić to samodzielnie. Może jednak okazać się, że zwłaszcza w nowoczesnych samochodach, konieczna będzie pomoc. Gdy do lamp samochodowych nie ma dobrego dojścia, to wówczas mechanik musi rozebrać przysłowiową połowę auta, aby móc wymienić żarówkę. Takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak warto zawczasu sprawdzić, czy w przypadku spalonej żarówki będzie się w stanie samodzielnie ją wymienić, czy trzeba będzie szukać warsztatu mechanicznego.

Zainteresowany? Kliknij po więcej