Zima to dla wielu kierowców trudny okres. Wiąże się z nim wiele przygotowań, a w szczególności dotyczy on dostosowania auta do warunków panujących na drogach. Często jesteśmy zakłopotani w przypadku wyboru opon, jednak podejmujemy decyzję o zakupie opon 225/55 R17.

Co powinniśmy wiedzieć o tego rodzaju oponach?

Typ opon 225/55 R17 idealnie radzi sobie z procesem hamowania, nawet na mokrej nawierzchni. Posiadając opony tego typu możesz być spokojny o ich świetne działanie, gdyż szerokie opony cechują się krótszą drogą hamowania. Samochód na drodze jest stabilny – trzyma się drogi, a ostre zakręty nie są żadnym problemem do ich pokonania.

Opony 225/55 R17 w bardzo dobry sposób odprowadzają wodę, dlatego wielu miłośników aut klasy premium wybiera właśnie to ogumienie.

Najważniejsze informacje

Pierwszą wartością, z jaką mamy do czynienia to 225. Oznacza ona szerokość pomiędzy przeciwległymi ścianami bocznymi. Jak zrozumieć to w praktyce? To proste!
Należy to zrozumieć w następujący sposób: podczas jazdy opona zostawia ślad. Jadąc po śniegu będzie on wynosił właśnie 225 milimetrów.

Kolejną wartością jest liczba 55. Jest to profil opony — wzrastająca liczba mówi nam o tym, że opony są wyższe. Oznacza stosunek wysokości do szerokości opony.

R17 – jest to średnica felgi R. Wymiary średnicy opon podawane są w calach.

Dlaczego warto wybrać ten typ opon?

Opony 225/55 R17 bardzo dobrze dostosowują się do warunków panujących na drodze. Ponadto ich wymiary pozwalają podkreślać sylwetkę oraz piękno twojego samochodu!